O necelý rok opožděná recenze roláku od české firmy INFIT. Byli jsme s těmito roláky natolik spokojeni, až se mi to nezdálo a pořád jsem odkládal recenzi, doufaje, že se objeví nějaký háček. Neobjevil se.

Poslední dobou si často uvědomuji, že se se mnou těžko spolupracuje. Strašně nerad totiž píšu či říkám, že jsem s něčím spokojen. Vždy zůstává šance, že jsem přehlédl nějaký podstatný detail, nějakou chybu či vadu. Nejhorší noční můrou je pro mě klesnout na úroveň většiny dnes psaných recenzí ve stylu: „Dostal jsem/půjčil jsem si od sponzora tuto luxusní věc, která je skvělá, super naleštěná a jistě vydrží cokoli. Samozřejmě nebudu ji teď ničit a špinit, abych to ověřil a předvedl, na to je příliš nablýskaná a výrobce by se asi zlobil, ale tady máte skvělé fotečky, koukněte, jak neskutečně krásná tato věc je.“

V případě, že si nejsem na sto procent jistý tím, co píšu, raději recenzi odložím. A to klidně i na několik měsíců. Mimochodem, ze stejného důvodu na tomto webu budou vždy jen a pouze moje recenze, žádné cizí sem přidávat neplánuji. V případě oblečení od firmy INFIT, jsem testování protáhl o více než 9 měsíců. Omlouvám se za to, vím, že to vůbec není košer, ale jedině tak mohu poskytnout reálné výsledky.

Rovnou se přiznám, že firma INFIT je mi velmi sympatická. Jejich v ČR šité oblečení je totiž přesně na pomezí outdooru a civilu, dobře tedy zapadne jak do města, tak i do přírody, ani v jednom případě nepůsobíte nepatřičně. Když naše skupina sháněla loni sponzory pro jeden výlet, měl jsem velkou radost, že se ozvali zrovna z INFITU. Vybrali jsme si nějaké oblečení a začalo se testovat. Vzhledem k tomu, že z nás všech mám největší praxi se psaním recenzí, sepisuji naše společné poznatky a ostatní se pod tím klidně podepíší.

Samozřejmě ne vše je u INFITU úplně perfektní, k horším věcem se dostanu příště, ale dnes se podíváme na rolák se zipem, který obsadil příčku nejvíce používaného kusu oblečení v mém šatníku vůbec. Myslím to vážně, pořád zkouším první a třetí vrstvy funkčního prádla, avšak místo druhé vrstvy je již definitivně obsazené.

Na první pohled obyčejná polyesterová mikina. Co byste také chtěli za šest stovek.

A teprve při stálém používání si člověk všimne detailů.

Není to mikina, ale opravdu rolák, který je střižen přesně na tělo, tudíž neplandá a nevisí. Tímto se také snížila váha a rozměry. Běžně ho nosím v malé boční kapse batohu. Nemám možnost rolák zvážit, ale tipuji, že bude pod 100gramů. Spolu s funkčním prádlem však tvoří kombinaci dostatečnou pro přespání v přírodě (v teplejších měsících samozřejmě) bez spacáku či ohně. Pravidelně zkoušeno, ve spacáku vám bude horko.

Kvalitní stehy. Za rok neustálého nošení není ani náznak povolování.

Lycrové části na koncích rukávů zabraňující přílišnému roztažení. To je pro mě velká výhoda, protože skoro pořád mám vyhrnuté rukávy a ani po dvou-třech dnech neustálého nošení mi rukáv nepadá zpět k zápěstí.

Zip značky YKK, což je dnes v podstatě samozřejmost a záruka kvality. Stejnou značku zipů používá například Maxpedition.

Konec zipu je schován pod látku. Neškrábe, nepřekáží.

Velmi příjemný na omak materiál. Samozřejmě není to Kašmír, ale i tak je tento rolák velmi oblíbený u ženské části výprav 🙂

Jsou to drobnosti a detaily, ale právě z nich se skládá pohodlný pobyt v přírodě a právě za takové příjemnosti rád platím. Takže po roce testování mohu s klidným svědomím doporučit rolák firmy INFIT a věřím, že budete stejně spokojení jako my.

EDIT 28.11.2013: Ukázalo se, že rolák v této podobě byl tehdy vytvořen pouze pro náš tým. Ale díky velkému zájmu čtenářů se INFIŤáci rozhodli zařadit ho do stálé nabídky! Hehe, Vybaven.cz mění dějiny! :). Tento rolák můžete nyní zakoupit ZDE. Mimochodem, pokud vám nesedí obvyklé velikosti, není prý problém rolák ušít na míru či ho jakkoli vytunit.