Fanoušci jistě ví, jak už dva roky krutě válčíme s firmou Helikon. Ta však neustále zvedá kvalitu svých výrobků (např. nové denimové UTP jsou skvělé!) a my jsme se pomalu začínali nudit. Jenže pak jsme narazili na řeckou firmu Pentagon. A to je skvost, přátelé…

Jako první zrecenzujeme taktickou mikinu Pentagon Leonidas verze 2.0, kterou Top-Armyshop.cz nabízí za 1349,-Kč.

 

A teď se přiznám, že mám tu vzácnou chvíli, kdy hledám a nenacházím slova, za pomoci kterých bych popsal ten řecký mýtus s názvem „Kvalitní práce”. Ta mikina je totiž hrozivá.

 

Mohl bych přehlédnout NEkvalitu šití.

 

Mohl bych zavřít oči a nevšímat si neuvěřitelně odfláknutých detailů.

 

Ale rozhodně nehodlám ignorovat fakt, že celý vnitřek mikiny je tvořen nekvalitní „chlupatou látkou” a nemá přitom ani podšívku.

 

Ta látka totiž dělá toto.

 

A takto pak vypadá veškeré oblečení, které máte pod ní.

 

Za 1349,-Kč, připomínám.

Zajímavé je, že kapuce tu podšívku z nějakého důvodu má…

 

Drsné opotřebení látky na vnější straně zad za pár měsíců občasného nošení je pak pouhou třešničkou na dortu.

 

Co na to říká výrobce? Ve zkratce, toto…

intimita

 

Resp. – “Pokud jde o taktické mikiny Leonidas, jsme si vědomi tohoto problému, který se ale dá velmi snadno opravit, během výrobního procesu totiž látka nebyla předem řádně vyprána. Při nákupu mikin Leonidas 2.0 radíme našim zákazníkům, aby ji vyprali naruby a problém by měl být vyřešen. Denně nosím mikinu Leonidas, mám všechny čtyři barvy, a po vyprání jsem nikdy neměl žádné problémy.”

Ne, opravdu mě nenapadlo vyprat před nošením mikinu doručenou z bůhvíjaké továrny (údajně ne čínské) přes půlku světa do Řecka a následně do ČR. A ani v průběhu několika měsíců jsem tu mikinu nepral. Nene. Mimochodem, když je to známý a snadno řešitelný problém již z výroby, neměli by pak na to být upozornění i čeští dodavatelé?

Co se tyče jiných problémů, například kvality šití apod, stále k tomu nemáme žádné vyjádření. Ačkoliv s námi jinak velmi ochotně komunikují.

Vezmu-li v potaz, že podobné fitness mikiny (byť bez sucháčů na rukávech, avšak daleko kvalitnější) se nyní prodávají na každém rohu za pár stovek (např. LIDL – 349,-Kč začátkem srpna), považuji taktickou mikinu Leonidas 2.0. za zoufalý odpad, kterému byste se měli vyhnout obloukem.

Výrobků od firmy Pentagon máme vícero, těšte se proto na další recenze. Čekáme nyní na nějaké doplňující informace z Řecka.

 

 

UPDATE 22.03.2016

 

 

Od sepsání recenze uběhlo přesně 6 měsíců a proto je na čase zveřejnit pokračování této řecké pověsti.

Jak jste si mohli všimnout, do komentářů dorazil i pan Dimos Papadopoulos (dále DP), viceprezident společnosti Pentagon. Nebudu teď citovat všechny jeho komentáře, najdete je dole pod článkem, zkopíruji pouze první, psaný za pomoci google translateru:

VÝROBEK NENÍ prát podle Praní, A doložit TENTO NAJDETE NA Praní je psáno MADE IN EU, a nikoli Číně.”

Všimněte si, jak zcela přehlíží kvalitu šití a mizérii, vydávající se za plochy na patche. Toto je příznačné pro celou komunikaci s Pentagonem. Veškeré chyby, které nelze nijak popřít či vyvrátit, se absolutně ignorují. Reaguje se pouze na to, co lze alespoň trochu napadnout. Pokud to nevychází a pan DP dostává podložený a zdokumentovaný protiargument, okamžitě převádí téma na něco jiného.

Několikrát jsme spolu s panem DP telefonovali a vyměnili si řadu mailů. Některé věcí nejsou doslovným přepisem emailu, ale maximálně nezkreslené informace z těchto hovorů. Nemusím snad ani předesílat, že telefonáty se nesly ve velmi temperamentním „řeckém“ duchu, kdy se křičelo, mlátilo do stolu, vyhrožovalo a zesměšňovalo.

Vybaven: Mikina je velmi pohodlná a náš tester si ji velmi oblíbil. O to více ho potom mrzí fakt, že vnitřek mikiny velmi rychle degraduje, pelichá a špiní veškeré oblečení pod ním. Materiál na rubu použité látky je použit bez podšívky, což celý problém ještě zhoršuje. Pouze kapuce je v pořádku, tam jsou dvě vrstvy látky rubovou stranou k sobě.

DP: Ano, o tomto problému víme a máme pro něj velmi jednoduché řešení. Během výroby nebyl materiál správně „předeprán“ a stačí tedy mikinu naruby vyprat – to doporučujeme všem zákazníkům hned po nákupu Leonidas 2.0. Nosím tuto mikinu každý den, mám všechny 4 barvy a nemám s pelicháním jediný problém.

Vybaven: Mikinu jsme opakovaně prali naruby a i přes to problém přetrvává. Náš partner, který výrobky Pentagon prodává, zároveň tvrdí, že je ve skladě už na mikinách od pohledu poznat, která je vadná a která pelichat nebude, můžeme poprosit o vaše vyjádření?

DP: Není možné, aby tento materiál pelichal. Verze 2.0 má vylepšené složení tkaniny a upravený střih. Se žádnou stížností jsme se nesetkali a předpokládám, že jste mikinu nevyprali podle instrukcí na štítku, což zničilo materiál, který začal pelichat! Pokud chcete, navrhuji nechat mikinu otestovat i mezinárodní společnosti poskytující nezávislé testy. Cenu odhaduji na 2500€ a pokud se prokáže, že materiál byl vadně vyprán, zaplatíte testy vy, platí? Věříte si, hmm? Haha…

(Na tuto nabídku jsme samozřejmě nekývli. Za A) 2500€ je pro nás stále dost peněz a investovat je do testů mikiny za 40€ nám nepřišlo rozumné, když by šel podobný test u znalce pořídit mnohem levněji a za B) nepřijde mi profesionální od výrobce navrhovat podobnou věc „zákazníkovi“. Nicméně jak v případě této mikiny, tak i bot Pentagon Scorpion, DP zcela odmítl testování v kterékoli české certifikované laboratoři či u soudního znalce – pozn. redakce)

Neponechali jsme však nic náhodě a se svými výsledky se svěřili také našemu dlouhodobému partnerovi, společnosti Top-Armyshop, která značku Pentagon výhradně zastupuje na českém trhu. Odpověď jednatele společnosti nás velmi (ne)překvapila.

” Jedná se o novou verzi mikiny a zatím řešíme tedy první problém. Mikin se už prodalo několik desítek a zatím nebyla žádná reklamace.

Vámi zaslané obrázky s kvalitou nejsou příjemné a také se mi nelíbí.:-\

Co se týká velcro panelu, tak jsem nyní osobně prohlédnul 4 mikiny a vše bylo v pořádku (vypadalo to slušně ušité).

U vnitřní strany v barvě šedé a černé byl stejný chlupatý problém:-) . U barvy coyote a oliv se mi zdálo lepší zpracovaní (materiál nebyl tak chlupatý), ale pochybuji, že se každá barva vyrábí z jiné látky. 🙂

Je pravda, že Pentagon svoje výrobky stále vylepšuji ( zkouší jiný materiál, mění střih, upravuje atd. ). Už jsme několik prototypů a změn viděli.”

Takže stejný problém s chlupatěním látky se objevoval i na jiných mikinách už při jejich prodeji. A to rovnou ve dvou barvách. Ostatně to říká i sám DP. A bohužel jejich “jednoduché řešení” rozhodně nepomáhá. Zkratka vyrobili velkou sérii vadných mikin, hodili je na trh a svou arogancí a obviňovaním v “nesprávném praní” se snaží přesunout vinu na uživatele.

A aby se to celé uzavřelo s naprostou jistotou, před pár dny dorazila další odpověď:

“Dobrý den,

výrobce si stojí za svým názorem… Po dohodě s výrobcem Vám obuv vyměníme. Je pravda, když přišla řeč na mikinu Leonidas, bylo nám sděleno, že se to už opakovat nebude. Mikina se vyrábí z nového materiálu a v nové továrně.”

Takže navenek je to „Vy jste to zkazili, nosili blbě a neumíte ocenit evropskou kvalitu.”, kdežto interně je z toho tak velký problém, že se musel narychlo měnit materiál a rovnou i továrna.

Rozhodně tím ale nekončíme a během pár dnů přihodíme recenzi na boty Pentagon Scorpion. Těšte se, bude to jízda!