Vybaven.cz vznikl z lásky ke kvalitnímu vybavení. Baví nás poznávat nové značky a modely, odhalovat chyby a nedostatky v těch zavedených a všemi opěvovaných a pomáhat tvůrcům s vývojem konceptů a prototypů.

A samozřejmě jednou z těch nejdůležitějších položek ve výbavě jsou boty, které jsou naší vášní.

Já osobně vlastním přes 30 párů bot různých značek a typů a ostatní členové týmu na tom jsou tak nějak podobně. Z čehož logicky vyplývá, že máme i jakousi představu o „tom dokonalém modelu“, vysněné obuvi, kterou bychom rádi vlastnili, ale které se bohužel nevyrábí.

Jak se říká, co není, může být. Dlouhodobě jsme v kontaktu s největším českým výrobcem obuvi Prabos plus a.s., testovali jsme pro ně i nějaké prototypy armádních bot a dalším krokem tak byla i hlubší spolupráce.

Zkrátka, Prabos nám dal zcela volnou ruku a nechal nás vytvořit takové boty, které tu zatím ještě nikdy nebyly!

 

Mimochodem, hned v první řadě jsme vyhodili membránu Gore tex. Ano, konečně někdo! 🙂

Výsledkem je řada obuvi, kterou využijí cestovatelé a dobrodruzi, vojáci a příslušnici IZS, sportovní střelci a obyčejní smrtelníci.

Naším cílem při vývoji byla rovnováha mezi maximálním pohodlím a možná až předimenzovanou ochranou. Posuďte sami:

Společnost Prabos ve spolupráci se společností Vibram loni vyvinula generačně novou podešev, která je jednak silně odlehčená, zabezpečuje vynikající stabilitu a odtlumení chodidla a zároveň je velmi odolná proti opotřebení. Snese dokonce i pravidelné slaňování a chlubí se tou nejvyšší třídou odolnosti proti skluzu – SRC.

Díky té ušetřené váze jsme se mohli víc zaměřit na ochranu, a proto každý model má v podešvi integrovanou kevlarovou ochranu proti propíchnutí dle normy – ČSN ISO 20344. Jednoduše řečeno, je tam tolik kevlaru, že to udrží tlak cca 150kg! Tzn. chráníme tím i pořádně velké Big Macy vojáky v plné polní! 😀

Absence membrány a kombinace použitých materiálů pomáhají cirkulaci vzduchu a snižují tak pocení nohou.

Všechny modely mají také tajnou kapsu na uložení drobností. U cestovatelů či novinářů to může být flashka se skeny všech potřebných dokladů a pojistných smlův, či SD karta s „horkou“ informací, kterou nesmí odhalit např. policie v Severní Koreji či nějaké nehostinné africké zemičce. Dobrodružnější povahy tam mohou nosit třeba škrtící strunu, nouzovou rybářskou výbavu či zlatou cihličku jako finanční zásobu pro případ Velkého Průseru Problému. 🙂

Detailů a vychytávek je tam víc, ale chtěli bychom, abyste na ně přicházeli sami během nošení. K tomu se však dostaneme na konci článku.

Nyní pojďme na jednotlivé modely. 

 

BEAST

Základním modelem je Beast.

Obuv sportovního střihu ve dvou verzích (kotníková a polobotka) a v několika barevných provedeních – Kryptek Mandrake, Pencott GreenZone a SandStorm, Tan, šedá a černá.

Tento model využijete jak v terénu, tak i při běžném nošení ve městě, na střelnici či dokonce při slaňování. Například zkosenou hranu v zadní části bot ocení každý řidič.

Samozřejmostí je ochrana kotníků pryžovým „nárazníkem“.

 

 

FREESTYLE

Milovníci vyšších, ale přitom stále lehkých bot ocení model Freestyle, který jsme navrhli ve spoustě maskovacích vzorů. Prototypy jsou dostupné v Kryptek Mandrake, Pencott GreenZone a SandStorm, Tan, a černé.

 

PREPPER

A pro ty, kdo preferuje 100% ochranu a kvalitu, tu máme model Prepper. Tento model jsme navrhli v provedení z té nejkvalitnější full grain kůže, která má skvělé hydrofobní vlastnosti.

Prepper je obuv v podstatě s maximální ochranou. Kromě integrovaného kevlaru v podešvi tu najdete i kovovou výztuž špičky bot. To vše se hodí, například pokud potřebujete během zásahu na „bubáky“ v doupěti plném nášlapných pastí dublovat své hlasité pokyny také neverbálním způsobem. Kluci z PMJ a ZJ jistě vědí, o čem mluvíme. 🙂 Přitom i tady je využita již zmíněná sportovní podešev.

Zkrátka, má to být relativně nenápadná a celkem pohodlná brutalita. 🙂

 

No a teď konečně přejdeme k jádru pudla.

Všechny tyto modely jsou zatím stále koncepty. A než se začnou vyrábět a dodávat na trh, je potřeba je pořádně otestovat! Teprve pak se rozhodne, který model a v jakém provedení přežije.

Dohodli jsme se proto s Prabosem na společné akci pro fanoušky Vybaven.cz.

Prabos vyrobí zkušební várku 45 párů bot a nabídne ji vám s 50% slevou od plánované maloobchodní ceny. A vy je otestujete tak, jak je to zvykem na Vybaven.cz!

  • Tzn. budete pořádně nosit, sepisovat poznatky, fotit a sdílet své dojmy, zkušenosti a návrhy na úpravy ve skryté facebookové skupině. Odkaz do ní vám zašleme mailem.
  • K tomu ještě bude potřeba vyplnit dva dotazníky, jeden uprostřed testování, druhý na jeho konci.
  • Samozřejmě, pokud tyto podmínky nedodržíte, budete muset doplatit Prabosu zbývajících 50% ceny. 

 

Bohužel nám testování trochu komplikuje společnost Vibram, protože jde o novou podešev a mají zatím vyrobeny pouze velikosti 42 až 45, menší a větší bohužel mají zatím smůlu. Pokud ty modely půjdou do výroby, počítá se s velikostmi 36 až 49, takže si pak vybere téměř každý. 🙂

 

JEDEN TESTER SI MŮŽE KOUPIT POUZE JEDEN PÁR BOT!

 

Ceny prototypů k testování (tedy s již započítanou 50% slevou) jsou nyní nastaveny takto:

 

Beast:

Polobotky- 1195,-Kč

Kotník – 1495,-Kč

 

Freestyle:

Kanada – 1695,-Kč

 

Prepper:

Polobotka S3 – 1595,-Kč

Kanada S3 – 1950,-Kč 

 

!MÁME STOP STAV!

 

POZOR!

 

Máme stop stav.

Přihlásilo se nám celkem 47 testerů (2 proklouzli, než jsem stihl editovat tento článek, tak mají štěstí). Vzali jsme k tomu navíc 7 náhradníků, kteří přijdou na řadu v případě, že odpadne někdo z první řady. Víc už toho zatím nebude. Ostatní si budou muset počkat na výsledky testování na na to, zda ty modely půjdou do sériové výroby.