Dle posledního nařízení americké armády (AR 670-1) vojáci, kteří chtějí nosit komerční modely vojenských bot, musí dodržet několik parametrů.

AuthorizedBooths

 

Nově se například požaduje, aby výška boty byla od 8 do 10 palců. Dále je pak požadavek na použité materiály. Bota musí být kožená a podrážka gumová, případně polueritanová.

Maximální tloušťka podrážky je stanovená na 2 palce (5,08cm).

Vršek boty, tkaničky a podrážka musí být v barvě Tan (světle hnědá). Vršek boty může být celokožený nebo kombinovaný se syntetickým homogenním materiálem. Jakékoli síťované materiály jsou zakázány.

Stejně tak jsou zakázány i postranní zipy. (Jsem zvědav, zda se to týká i rychlozipů, co se šněrují tkaničkou…)

Přední výrobci taktických bot jako jsou Altama, Bates, Danner, McRae a Belleville ve snaze vyhovět svým zákazníkům již oznámili změny ve svém sortimentu. Naopak Magnum, Ridge, Rothco a Under Armour zatím svou modelovou řadu obnovovat nebudou.

Vzhledem k tomu, že tato vyhláška zásadním způsobem ovlivnila trh s taktickou obuví, byl dokonce založen nový web, kde návštěvníci mohou zkontrolovat, zda jejích boty tomu vyhovují, nebo ne, případně zakoupit nové (jak jinak, že? 🙂 ). Web najdete ZDE.