Určitě znáte server Knife.cz. Jde o největší a nejnavštěvovanější server o nožích v ČR a na Slovensku. A velmi populární je tam i sekce Inzerce, kde často najdete dobré nože za dobré ceny. Přesně to si myslel i uživatel s Nickem Nexius33, který od stálého člena tohoto fóra J.S. koupil před týdnem zelenou Izulu.

J.S. je místní štamgast s úctyhodnými 964 příspěvky a registrovaný v roce 2009, rozhodně se tak jedná o “časem prověřeného” člena. 

Jenže Izula novému majiteli nesedla do ruky a chtěl ji pustit dál. A bohužel nafotil až moc detailní fotky. Na kterých zkušenější členové ihned poznali čínský fejk.

 

Pak se přidali i další uživatelé, kteří o J.S. věděli své.

 

A pak se nakonec ozval i samotný J.S. Bez uvedení konkrétních názvů a jmen popřel jakoukoli svou vinu a vše hodil na “jeden z největších evropských obchodů”…

 

A bohužel pro něj, konkrétní název napsal také poškozenému topic starterovi. Který to zmínil ve svém příspěvku.

 

Pak už to nešlo dál moc tajit a J.S. ten název napsal veřejně. A přihodil i pár podrobností ohledně svého nákupu.

 

Na dotazy ohledně doložení původu ať už fakturou či jakkoli jinak J.S. odpověděl tak trochu filosoficky:

 

Bohužel pro něj ty skupiny jsou tři. A ta třetí jsme my. Kteří si to vše velmi rádi ověří a přesvědčí se na vlastní oči. Zvlášť jedná-li se o firmu, kterou jsme před několika lety přivedli na český trh.

Napsal jsem majiteli eshopu Lamnia.com a požádal o reakci:

“Ahoj, Mihaile.
Máme tu menší kauzu, do které je, zdá se, vtažena i Lamnia. Jeden chlap prodává zelenou Izulu, ze které se vyklubal fejk. Tvrdí, že ji koupil u tebe a nic dalšího ho nezajímá, avšak stále neukázal žádný doklad či jiné potvrzení. Potřebuji proto pár odpovědí:

  • Může se nějakým způsobem stát, že Lamnia prodala či prodává fejky? Jak by se to mohlo stát?
  • Prodejce se jmenuje Jan Sakař a tvrdí, že koupil Izulu spolu s nějakým Bökerem, aby měl poštovné zdarma. Můžeš prosím ověřit, zda taková objednávka se uskutečnila?
  • Kupoval on vlastně vůbec cokoli od tebe? Pokud ano, co a kdy?”

 

Tady je odpověď:

Ahoj!
Velmi mě mrzí tato nepříjemná událost!
Tento zákazník koupil samotný nůž Böker v lednu. Obecně vzato, zelená Izula se letos prodala pouze jednou, do Ruska.
Padělky u nás nejsou. Zboží nakupujeme buďto přímo od výrobců, případně od kvalitního amerického dodavatele. Obecně jsme se zatím s padělky nesetkali vůbec.
Doufám, že se situace vyřeší!
Mihail.

 

Takže tak. S Mihailem jsme stále v kontaktu a dle potřeby samozřejmě doloží veškeré podrobnosti ohledně nákupu tohoto uživatele, aby vyvrátil jeho lživé tvrzení a zabránil pošpinění svého obchodu.

Pokud jste někdy od tohoto uživatele na knife.cz zakoupili nějaké nože, doporučuji pečlivě zkontrolovat, zda náhodou nevlastníte fejky z ali.