Je zvykem, že téměř každý moderátor pořadu o přežití se podílí (alespoň svým jménem) na výrobě nějakého toho speciálního nože na přežití. Svou příležitost si nenechal ujít ani Les Stroud, známý jako Survivorman ze stejnojmenné show. Ve spolupráci s norskou nožířskou firmou Helle Norway vytvořil nůž s názvem Temagami.

 

Jak vidíte, nemuseli vymýšlet nic nového.

 

Helle Temagami je klasický Bushcraft nůž, tak jak ho známe. Na čepeli je použit obvyklý pro Helle Norway laminát. Délka čepele je 10cm, délka rukojeti 11cm.

 

Není co dodat. Tento celkem sympatický nožík se nabízí za 179,99USD (3750,-Kč) a své kupce si jistě najde. Já osobně už dlouhá léta považuji cely sortiment firmy Helle Norway za poněkud předražený, takže oželím i Temagami. Nicméně oproti třeba Bearovi Gryllsovi je to rozhodně příjemná změna. Před spoluprací s Gerber Gear totiž Bear Grylls používal nůž od nožíře Roba Bayleyho, který je samozřejmě k dispozici i fanouškům a nadšencům. Avšak za neskutečných 685GBP (což je nějakých 23,921,-Kč). A i přes šílenou cenu je ten „chudák” nožíř nyní natolik zasekaný, že čekací lhůta na ten nůž se pohybuje kolem 14 měsíců. Takže tak 🙂