Mladá americká společnost Kilimanjaro (spadající pod kalifornskou AllTrade Tools) představila novou trojici nožů a nástrojů. Jde o EDC zavírací nůž Morsa, multitool Magnus a hybrid LED svítilny a karabinky pod názvem LED Carabiner Light. Ceny novinek se prozatím neuvádí, ale nějaké podrobnosti pro vás přece jen máme.

 

Kilimanjaro Morsa

Jednoduchý a celkem pohledný EDC zavíráček, který se dá označit za „šedý průměr”. Nenadchne a neurazí. Ocel je klasická nerezovka, 8Cr13MoV. Pojistka Liner Lock. Střenky rukojeti jsou z G10. Rozměry jsou taktéž průměrné: Celková délka 211mm, délka čepele 89mm, váha 147g.

 

Kilimanjaro Magnus

Magnus nabízí celkem 11 funkcí a obsahuje kleště, nůž s kombinovaným ostřím, šroubováky, pilku a otvírák na lahve. Čepel nože je vyrobena stejně jako v případě nože Morsa z oceli 8Cr13MoV a fixuje se Liner Lockem. Střenky rukojeti jsou z nylonu tvrzeného skelným vláknem.

 

Kilimanjaro LED Carabiner Light

No a zbývá už jen hybrid karabinky a svítilny. Najdeme tam 8 blíže nespecifikovaných diod o celkovém výkonu 120lm, které se napájí trojicí AAA článků. Maximální doba svítivosti má být kolem 6 hodin. Karabina je údajně voděodolná a nárazuvzdorná. Její délka je 157mm, váha včetně AAA článků 119g.