Zhruba před dvěma lety se Leatherman pokusil změnit způsob, jakým lidé nosí multifunkční nástroje. Jejich nový multitool Leatherman Tread se dal nosit na ruce jako náramek.

 

Tread se letos dočká několika vylepšení a přibude mu jeden nástroj, po kterém řada fanoušků Leathermanu volala – hodinový strojek.

 

Krátce po vypuštění náramku Tread na trh se objevil výrobce adaptérů, které umožňují používat Tread ve spojení s jakýmikoliv hodinkami od G-Shock po Apple watch. Nebyl to ale oficiální produkt Leathermanu a řada vlastníků Treadu ani netušila, že něco takového existuje. Leatherman se tedy rozhodl vyhovět zákazníkům a vypustit na trh Tread Tempo, jehož součástí budou i hodinky.

 

Stejně jako u předchozí verze je Tread Tempo složený z několika článků a každá článek má na sobě sadu nástrojů.

 

Zde ale narážíme na první rozdíl oproti předchozí verzi. Řada lidí měla u náramku Tread problém s tím, že nešel přesně nastavit na velikost ruky uživatele. Mohli jste sice z náramku odstranit nějaký článek, ale tím jste ztratili několik nástrojů a lidem s menší rukou to stejně nepomohlo. Tread Tempo dává svému majiteli o něco víc možností. V základu se bude skládat ze šesti článků a v balení budou tři články na výměnu nebo prodloužení náramku. Jemné úpravy velikosti pak můžete dělat na sponě hodinek.

 

Vylepšení se dočkal i samotný mechanismus výměny nástrojů. Jednotlivé články náramku jsou spojené šroubky a k výměně nástrojů tak potřebujete další nástroj. Američanům stačí k uvolnění šroubku jeden cent, ostatní musí sáhnout po šroubováku. Tread Tempo už je v tomto ohledu promyšlenější a na spodku hodinek se nachází Link Tool, díky kterému můžete jednotlivé články snadno uvolnit.

 

I když se hodinky pyšní nápisem Swiss movement, uvnitř tiká běžný quartzový strojek, takže nic, co byste se slzou v oku předávali vnoučatům. Na druhou stranu na hodinkách najdete safírové sklíčko, takže se nemusíte bát, že byste hodinky hned při prvním použití nástroje poškrábali.

 

Tread Tempo by se měl na trhu objevit v listopadu, akorát včas na předvánoční šílenství. Předběžně byla cena určena na 575 dolarů čili zhruba 16 500 kč. S poměrně velkou jistotou ale můžeme říct, že cena na českém trhu ještě o něco „nakyne“. V prodeji budou dvě barevné varianty, stejně jako u náramku.

 

Bonusový fakt: Víte že koncept Leatherman Tread vznikl v Disneylandu? Výkonný ředitel firmy Leatherman Ben Rivera byl na výletě s rodinou zastaven ochrankou Disneylandu kvůli tomu, že měl s sebou nůž  – zakomponovaný v těle multifunkčního nástroje Skeletool. Tak vznikla myšlenka vytvořit nenápadný multifunkční nástroj, který by prošel přes ochranku jak na letištích, tak v Disneylandu.