Americká společnost RMJ Tactical zaměřující se na všemožné bojové tomahavky představila „novou válečnou sekeru” s názvem Kalihawk. Design Kalihawku byl navržen ve spolupráci s mistrem boje nožem Dougem Marcaidou a má vycházet z konstrukce kerambitu a nožů typu khukri. Počítá se prý také i se pravidelným skrytým nošením…

 

Jako většina ostatních tomahavku RMJ Tactical je i tento vyroben z jednoho kusu legované oceli AISI 4140CrMo, kterou navíc chrání speciální povlak DuraCoat.

 

157mm dlouhou rukojeť tvoří dvě střenky z G10. Celková délka sekery je cca 260mm.

Cena: 425USD (9231,-Kč)

A to mi prostě nedá. Za strojově vyříznutý kus nerezovky se dvěma kousky G10 po stranách platit 9200,-Kč? To jako vážně?

Mimochodem, není to zdaleka nejdražší model firmy RMJ Tactical. Například za model Berserker Tomahawk na webu RMJ Tactical chtějí 550USD (11945,-Kč). Opět jde o stejnou ocel, stejné strojové zpracování a stejný materiál střenek.

 

Přitom dokážu připustit, že taktický tomahavk může být horkou novinkou, průlomovým vynálezem v bojových uměních atd, ale ta cena… Navíc zakoupení tohoto tomahavku vám přece nezaručí, že budete rovnou ovládat toto: