Rovnou podotknu, že již nějaký ten pátek nože sbírám a občas i vyrábím, tak že úplný laik nejsem. Nožů Opinel jsem měl cca 10, včetně zástupců řady Opinel Effiles. Prezentovaný zde Opinel číslo 9 vlastním už 8 let. Nůž Joker se mi do rukou dostál teprve před rokem, ale i s ním jsem se stačil seznámit dostatečně dobře.

Znáte nože Opinel? Vlastníte nějaký? Pak se zvedněte ze židle a běžte si koupit tohoto Jokera. Proč? Protože JOKER 74 carbono je „balíček oprav“ pro nože Opinel. Naprosto vše, co vám vadilo na nožích Opinel, je tu upraveno a vylepšeno.

                                     dsc01198

 

Vadí vám příliš tenká čepel na špičce nože Opinel? Joker drží stejnou sílu až do posledních dvou centimetrů, pak to postupně stáhne do špičky.

dsc01201

Vadí vám, že příliš ostrá a zahnutá špička se ulomí po prvním zabodnutí nože do dřeva? (Já osobně jsem ji obrušoval a zakulacoval u všech mých Opinelek hned po pořízení.) Joker Carbono má nádherně zaoblenou špičku, kterou jen tak nezlomíte.

dsc01197

Vadí vám legendární otočná objímka jakožto pojistka nožů Opinel, do které pořád leze prach a písek, tak že jednou za měsíc jí musíte svlíkat a čistit? Joker absenci pojistky vynahrazuje relativně silnou pružinou, která perfektně jistí čepel. Samozřejmě bez vůle.

dsc01170

Vadí vám „rybí ocásek“ na rukojeti Opinelu, který občas docela tlačí do ruky? Už jste ho někdy obrušovali? Už nemusíte. Joker má tenkou, zahnutou dolu rukojeť, která se drží naprosto pohádkově!

dsc01172

Vadí vám, že nový, čerstvě zakoupený nůž Opinel musíte hned napouštět olejem, protože jinak po prvním použití dřevo nasákne vodu a z plynulého otevření se stane bolestivý a mučivý porod? Nůž Joker má ocelové příložky, které drží čepel a z napouštění bukové rukojeti olejem se tak stává pouhá tradice. Nechcete ani to? Přihoďte 50Kč a pořiďte si variantu s nádhernou olivovou či bubingovou rukojeti! Tím sice cena nože stoupne na závratných 480Kč, ale co neobětuješ pro krásu. :)

dsc01200

Prostě a jednoduše Joker v uhlíkové oceli je skvělý pracant do kuchyně i na drobné práce v táboře, který by neměl chybět v kapse každého dobrodruha.

dsc01175