Doteď jsme se s multifunkčními nástroji setkávali hlavně u kutilů a v taktickém prostředí při údržbě zbraní. Gerber se ale letos vrhá na sektor trhu, na kterém jsme ještě na multitooly nenarazili – rybářské potřeby.

 

Jak už je u Gerberu tradicí, reklama na jejich novou produktovou řadu je nic neříkající, ale máte po ní pocit, že váš víkend na rybách s vybavením Gerber bude akčnější než zátah SEAL Team Six.

 

Nosnými prvky celé série jsou tři produkty. Prvním je Linedriver, který má rybářům pomoct s uvazováním háčku na vlasec nebo s přeříznutím vlasce. Cena u výrobce je 42 dolarů, čili zhruba 850 kč.

 

 

Další je Magniplier, což jsou kleště na vytahování háčků z ryby. Mají řadu vychytávek, jako pojistku proti náhodnému otevření, výměnné břity a jsou z materiálů, které nedegradují při dlouhém pobytu na slunci. Zároveň je to ale nejdražší kousek série, za 74 dolarů, nebo také 1500 kč.

 

 

A posledním nosným prvkem série je Processor. Jde o nůžky určené na zpracování ryb, od vykuchání, přes odstranění šupin až po uřezávání hlav a ploutví. Nůžky se dají rozebrat na dvě části, aby se usnadnilo jejich čištění. Zároveň se pak dá každá z těch dvou částí použít samostatně, jedna jako nůž, druhá jako nástroj na odstranění šupin.

 

 

Dále se v rybářské řadě nachází drobný multifunkční nástroj na kuchání ryb, filetovací nože a nůžky na stříhání vlasců. Celá řada pak vypadá takto:

 

Nástroje neplavou na hladině, takže je musíte mít zajištěné karabinou nebo kusem provázku, abyste je náhodou neutopili. I na to ale Gerber myslel a přidal do své řady udělátko zvané Defender, které nápadně připomíná klip na lyžařské permanentky – vezmete nástroj a připevníte ho na očko Defenderu. Z Defenderu se pak odvíjí lanko, které vám umožňuje s připevněným nástrojem manipulovat, ale zabrání ztrátě nástroje.

 

Vše je jako obvykle provedeno v „tacticool“ designu, který přímo vybízí, abyste se s novým nástrojem pochlubili kolegům. Budeme tedy doufat, že tentokrát se bude dát chlubit i kvalitou nástrojů, ne jenom vzhledem. V USA už je prodej rybářské řady už spuštěn, uvidíme, kdy a s jakou cenovkou se Gerber Fishing dostane na náš trh.

 

Co na tuto novinku od Gerberu říkáte?