A zas tu máme řadu nožů, u kterých cena na na vývoj a výrobu byla pravděpodobně podstatně nižší, než náklady na nákup slavného ksichtu marketing. Nekrofilní prznění kdysi slavného jména pokračuje. Ne, nebojte, mám na mysli (kdysi) americkou značku Camillus,  Less Stroud se nechává prznit i zaživa stále žije.

 

Bude to znít legračně, ale ve chvíli, kdy píšu tento článek, Maty dojednává převzetí balíčku nějakých nožů od Camillusu. Tedy, být to jiný web, vyzněl by ten článek zcela jinak. Ale jak se říká – Je mi přítelem Platón, ale větší přítelkyní je mi pravda. Tak pojďme na to.

 

BLACKFOOT

Spolupráce survival experta Lesa Strouda a (nyní) čínské společnosti Camillus pokračuje. Tentokrát se vývojové oddělení rozhodlo vzít relativně úspěšný koncept řadů nožů Gerber Bear Grylls, něco odebrat, něco přidat a trhnout prachy. Výsledkem je 5 podezřele levných a rozporuplných produktů. Začneme u komba nožů pod názvem Blackfoot. Set obsahuje:

Dva nože z oceli 440. Jeden z nich (desetipalcový) má sloužit jako hlavní pracovní nástroj.

 

Druhý spíše jako nouzový pomocník. Ten je klasicky provrtaný skrz naskrz, pro případ, že budete během survival hrátek potřebovat utáhnout nějakou matku. Ne, další rozměry jsem nevynechal schválně, Camillus je jednoduše neuvádí. Ti, kdo se při nákupu dívají na parametry, tu řadu stejně přehlédnou.

 

Pouzdro s píšťalkou, křesadlem, svítilnou, zrcátkem, brouskem a trochou paracordu.

 

To vše za lidových 57,99,-USD (1400,-Kč) a při objednání ještě dnes, dostanete k tomu tento Super Reaper mop na nádobí zdarma, ano slyšíte dobře, zcela zdarma!. Jak kvalitní to bude survival set, si jistě dovedete představit sami. Jinak samozřejmě to není žádná novinka, jde jen o nový přebal a tuning již existujícího nože Arctic.

 

INUIT

Chcete-li pouze nějaký ten pevný nůž s jménem slavného survivalisty, budete muset sáhnout po necelé 23 cm měřícímu modelu Inuit. A opět jde o 440. ocel, křesadlo a zrcátko. Cena 34.99,-USD (843,-Kč).

 

A samozřejmě ani to není novinka, ale spíše lehký tuning modelu Mountain.

 

SAN BUSHMEN

Jako třetí přichází na řadu nevýrazný zavíráček s píšťalkou a křesadlem za 22.99,-USD (554,-Kč).

 

WAORANI

Set doplňuje 45cm dlouhá mačeta z oceli 420 s křesadlem v pouzdře za 45,99,-USD (1100,-Kč). Třešničkou pak je jakási pila po celé délce hřbetu.

 

MENTAWAI

A hlavním číslem tohoto cirkusu je survival prak střílející ocelové kuličky. Za 34,99,-USD (845,-Kč) dostanete prak se šroubovatelnými rameny, křesadlem a 4!!! kuličkami v rukojeti.

 

Nepotřebujete diplom z fyziky, abyste si dovedli představit, co asi ty kuličky udělají s kompasem, umístěným na konci rukojeti, jen pár centimetrů od nich… Když jsme o tom diskutovali v redakci, nemohli jsme uvěřit tomu, že to Les Stroud schválil či o tom nevěděl. Máme teorii, že to je udělané schválně, v rámci boje s alarmující obezitou v Americe. Ať se uživatelé trochu projdou! 😀

Tolik tedy k horkým novinkám od Camillusu.