Solární panely a powerbanky mají většinou tu nepříjemnou vlastnost, že se příliš dobře nesnáší s vodou. I když zvládnou nějaký ten lehký deštík, ponoření do vody je pro ně špatná věc a nedej bože, když vám solární panel přistane ve vodě i s nabíjeným telefonem. Toho se ale nemusíte bát s RokPakem, který spojuje powerbanku, solární panel a voděodolný box na elektroniku.

 

RokPak je velmi odolná powerbanka s úctyhodnou kapacitou 12 000 mAh. Nabít ji můžete buď ze zásuvky, nebo přes solární panel na vršku RokPaku. Z plně nabité powerbanky pak můžete svůj chytrý telefon dobít až osmkrát a můžete nabíjet dvě zařízení najednou.

 

Co je obrovskou výhodou tohoto zařízení oproti jiným powerbankám a solárním panelům je fakt, že slouží zároveň jako voděodolný box pro nabíjenou elektroniku. RokPak má certifikaci IP67, takže vydrží až půl hodiny ponořený v hloubce tří metrů. A pokud vám upadne do vody, tak se vznáší na hladině, takže se ani do větší hloubky nedostane. Pro takové případy má navíc ještě SOS systém, který se spouští po nárazu na vodní hladinu. Pět diod na vnější straně RokPaku začne blikat a usnadní vám tím jeho nalezení. Kdyby vám tato funkce vadila, tak ji můžete vypnout.

 

Diody kromě SOS funkce můžou také fungovat jako klasická svítilna. Navíc pokud máte zrovna uvnitř zapojený telefon, RokPak vás blikáním upozorní na příchozí hovor.

Uvnitř není místo jenom na telefon, ale i na řadu dalších drobností. Aby se menší předměty uvnitř volně nepohybovaly, můžete je zajistit silikonovou síťkou. Ta se dá vyndat, pokud chcete do RokPaku uložit něco většího.

 

Vstup do vnitřku RokPaku jistí dvě západky a těsnění, takže nehrozí samovolné otevření při pádu. Zároveň box odolá teplotám v rozmezí od -20 do 80 stupňů Celsia, takže to vypadá, že se o elektroniku schovanou uvnitř nemusíte bát.

RokPak se nyní dá pořídit na Indiegogo ve třech barevných provedeních – kamuflážní, svítivě oranžová a modrá. Dostanete k němu popruh a karabinu pro uchycení na batoh. V rámci crowdfundingové kampaně stojí RokPak 179 dolarů (4300 kč) což by mělo být 50% částky, za kterou se bude v budoucnu prodávat.