Skoro po dvou měsících už víme, že jsme toho o hodinkách zjistili tak akorát dost. Ve většině aspektů stále vycházíme z naší recenze (LINK) a můžeme maximálně tak přidat pár poznatků.

 

Začneme tím pozitivním.

+1) Na hodinky jsem si už zvyknul a zvládnu je nosit celý den. Nicméně se sem tam přistihnu, že si hodinky povoluji nebo utahuji, podle toho, jak moc chci, aby mě tlačily nebo mi poletovaly po ruce.

+2) Čas, Budík, Stopky, Časový odpočet, Teplota, Předpověď počasí. To jsou funkce, které umím pravidelně používat. Fungují celkem intuitivně, jsou přesné (předpověď počasí mě nepřestává překvapovat a docela se strefuje) a jsem ochotný se na ně spolehnout.

+3) Podsvícení mi taky celkem sedí, ve tmě zbytečně neoslňuje, nicméně má ho smysl opravdu používat jen v noci.

+4) Odolnost. Displej je stále bez škrábance, hodinky zvládly i plavání, výlet na Niagáry a mnoho dalších vodních dobrodružství.

 

A teď pár poznatků, které se nám tolik nelíbily:

-1) Čitelnost je občas trochu horší a musím se více soustředit – hlavně na slunci nebo v pološeru, kdy ještě moc nepomáhá podscícení.

-2) Design. Bílé značky na hodinkách opravdu nedrží a i nám už slézají písmenka světových stran.

 

Také na poutku pro pásek byl nápis Clawgear, který jsem při škrábnutí o ostrou hranu klacku snadno setřel a až poté zjistil, že nápis jde rozetřít i prstem. Nicméně odešla i matná úprava pásku, takže v místě škrábance vypadají hodinky trochu vyleštěně.

 

-3) Dual-time má malou SW chybičku. Pokud se na této obrazovce přehoupne čas přes celou hodinu, tak se celá hodina někdy neaktualizuje (čekali bychom h+1), a minuty běží od nuly. Konkrétně třeba máte 14:59:59 a poté dostanete 14:00:00. Stačí z této obrazovky odejít, vrátit se zpět a až potom je vše v pořádku – tedy 15:00:00. OK, nic hrozného, ale podle nás trochu zbytečně odfláklnuté.

 

-4) Tlakoměr, Výškoměr, Záznam nadmořské výšky, Kompas, Kola (Laps) u stopek. To jsou funkce, které pro mě nejsou spolehlivé a používal jsem je jen v rámci „testování“. Při normálním provozu je nepoužívám vůbec a to buď proto, že raději použiji přesnější způsob, nebo jako v případě měření kol u stopek jsou, výsledky tak komplikovaně čitelné, že se raději obejdu bez toho.

Tak, a víc toho o těchto hodinkách opravdu nenapíšeme. Ani tečku. Všechny tyto poznatky jsme prodiskutovali přímo s Clawgearem, který ocenil naši detailní práci a přislíbil, že do případné vylepšené verze Mission Sensor Mk.III zkusí chybičky vychytat.

 

Nicméně jsme se shodli, že za tu cenu nejde o špatné hodinky a rozhodně by měly být hodnoceny právě s přihlédnutím k ceně. Pokud tedy hledáte levné, odolné hodinky s pár extra funkcemi, které se nebudete bát během extrémního výcviku/tréninku/blbnutí zničit, tak hurá do nich.

Nemáte někdo nápad, co s těmi našemi? Dražit nebo crash-test?:) … nemůžeme se rozhodnout 🙂

 

Pro Vybaven.cz testuje a píše Matyáš Vejskal.