Chytré hodinky nejsou rozhodně žádnou novinkou. I tak se ale na Indiegogo podařilo jedněm hodinkám prorazit. Vlastně víc než to, kampaň ještě neskončila a hodinky Ironcloud mají nasbíráno už přes 70 tisíc dolarů, což je víc než 700% toho, co potřebovaly k rozjezdu. Čemu hodinky vděčí za takový úspěch?

 

 

 

Jejich cena začíná na 369 dolarech pro ty, kteří nakupují teď, a postupně se bude zvyšovat. Podle všeho to vypadá, že mají za tuhle cenu co nabídnout. Alespoň papírově. Nejde totiž o klasické chytré hodinky, i když i tyto zvládají doručení SMS, přepojení hovoru, nebo nastavení různých designů, pokud chcete zrovna používat hodinky jen jako hodinky. Ironcloud od Geekery se zaměřil na sport a outdoor, čemuž odpovídají i funkce. Vsadil na trénink s umělou inteligencí.

 

 

Standardem u chytrých hodinek je dotykový barevný display. Ani safírové sklíčko nepřekvapí. Sportovní hodinky rozbité při první příležitosti by asi nebyly to pravé ořechové. Display má navíc výhodu, kterou často postrádáme u telefonů – čím víc svítí slunce, tím je jasnější a přehlednější.  Kovové části jsou titanové, ze stejné slitiny, která se používá u raket, takže opravdu něco vydrží. Řemínek je u klasické verze pružný, odolný a prodyšný, ale pokud máte raději klasiku z oceli, můžete zvolit Elite Edition. Pokud se chcete potápět, ani to by neměl být do sta metrů problém. Výhodou je potom baterie, která vydrží až 50 dní, což je daleko víc, než je běžné u jiných značek. Pokud je zapojíte do sportu na plno, včetně GPS a propojení s telefonem, čeká je celkem slušných 30 hodin.

 

 

Rubová strana přiléhající k vaší ruce obsahuje zabudovaný snímač tepu. Mašinka si zapamatuje jak tep v klidu, tak při námaze, a dokáže ho porovnávat.

Hlavní novinkou je ale, řekněme, imaginární přítel na sport. Výrobce si uvědomuje, že řada lidí sportuje raději sama, nebo prostě nedonutí nikoho ze svých přátel vstávat ráno v pět a jít běhat. Občas ale chybí motivace, porovnání, nadšení ze soutěže. Hra. A proto Ironcloud přišel s nápadem sportovního partnera. Stačí si ho prostě nastavit, včetně parametrů a pak už jen soutěžíte, kdo bude lepší.

 

 

Na výběr máte z řady možných sportů, nejde jen o běh. Najdete tu taky sparing partnera na plavání, jízdu na kole, lezení po stěnách, ale i na běžecký pás či turistiku. A samozřejmě i na hubnutí.

Hlavně při outdoorových aktivitách využijete aktuální stav a předpověď počasí, aktualizovanou pro vaši polohu pomocí GPS. Víte tedy, kde přesně jste, i jak dlouhou cestu máte za sebou a kolik vás ještě čeká. Při potulování v neznámém prostředí vám pomůže i nezbytný kompas, barometr a výškoměr.

 

Aby vás hodinky udržely ve spojení s okolním světem i během sportu, existuje samozřejmě také náležitá aplikace – Fitmix, která je v provozu už delší dobu, a je taktéž od Geekery. V ní můžete sledovat různé sportovní tutorialy, svou vlastní výkonost a pokroky, a také si zvolit oblíbenou hudbu. Hodinky můžete spárovat s Androidem a iOS.

 

V balení při koupi dostanete microUSB kabel a malou dobíjecí stanici. V Edici Elite pak ještě zmíněný náhradní řemínek z oceli, 2 malé šroubováčky na jeho výměnu,  manuál s tipy, všechno úhledně složené ve voděodolné krabičce.