Dávno pryč jsou časy, kdy jste kamarádům hrdě ukazovali, že vaše digitálky mají pár vymožeností navíc. Alarm a stopky jsou dnes už standardem, stejně jako různá podsvícení. Dnes si můžete hodinky vybírat hlavně podle toho, co od nich očekáváte.

 

Jeden z nejznámějších výrobců digitálních hodinek Casio vypustil do světa další přírůstky své sportovní řady G-Shock. Ta je určena pro ty, kteří požadují hlavně výdrž a odolnost. Nemusíte se strachovat, pokud se s nimi občas někde natáhnete na kamení, nebo je zapomenete sundat při potápění.

 

G-shock je dnes už v oboru odolných hodinek stálicí, a stále se snaží držet několika zásad – takzvaných Triple 10. V praxi to znamená, že by hodinky měly vydržet pád z 10 metrů, tlak 10 barů, a 10 let by měla být životnost baterie. Zatímco první dvě věci hodinky v závislosti na sériích spíš překonávají, baterie už to zdaleka tak snadné nemají. To je i případ nové řady G-Shock GBA 800.

 

Mohou za to samozřejmě technologie. Tentokrát Casio přidalo Step Tracker a Bluetooth. Step Tracker, čili krokoměr, je zobrazen ve spodní části ciferníku. Odstartuje odpočítávání, jakmile se začnete hýbat. Umí zobrazit jak celkový počet kroků, tak například ukázat, kolik jste jich nachodili za hodinu. To ale není všechno. Hodinky sbírají i jiné zajímavé ukazatele, které můžete následně zhodnotit díky aplikaci ve vašem telefonu. Pomocí už zmíněného Bluetooth se hodinky s aplikací spojí automaticky 4 krát denně – jsou-li v dosahu, nebo to můžete udělat sami ručně. Pokud máte telefon připojený neustále, počet kroků se zobrazí na mapě v aplikaci každých 30 minut. Kromě kroků můžete měřit také rychlost, intenzitu nebo spálené kalorie a porovnávat své výkony v rámci dní a měsíců.

 

 

Aplikaci využijete i pro vyhodnocení údajů získaných z časovače. Ten je vhodný pro intervalové tréninky, a ukáže vám v procentech, kolik času ještě máte před sebou. Také časovač má různé specifické funkce jako je automatické spuštění nebo až dvacet opakování. Vše potřebné si zkrátka nejprve nastavíte v aplikaci, a pak pošlete do hodinek, abyste nemuseli všechny funkce složitě nastavovat pomocí tlačítek.

Podobně si můžete hrát i se stopkami. Do hodinek si například nahrajete časy, kterých chcete dosáhnout, a naopak, všechny časy z hodinek se přehledně zobrazí a porovnají v aplikaci.

 

 

Aplikace G-Shock Connected je ke stažení zdarma, a rozumí si se systémy Android a iOS. Podmínkou je, jak jinak, Bluetooth v telefonu.

 

Pokud vás zajímají klasičtější vlastnosti hodinek, jsou obdobné jako u zbytku řady G-Shock. Jsou samozřejmě odolné proti nárazu a poškrábání skla. Čas zobrazují jak digitálně, tak pomocí klasického hodinového strojku a mají také 5 základních denních alarmů. Plastový řemínek s 15 dírkami umožňuje široký rozsah, a mohou tedy být jak pánské, tak dámské. Baterie vydrží dva roky, při čemž se počítá s využíváním Bluetooth i ostatních funkcí. Potápět se můžete až do 200 metrů.

Barevných variant je k dispozici celkem šest, od klasické černé přes elegantní bílou po extravagantnější limetkovou.

 

Zdroj 1

Zdroj 2