Pamatujete si na náš článek o příslušenství k mobilu, díky kterému můžete ze svého chytrého telefonu udělat termokameru? Výrobce odolných telefonů CAT to dotáhnul ještě dál a nyní už nepotřebujete k telefonu nic dokupovat – termokamera je vestavěná přímo v mobilu.

 

S60 má dvě kamery, jednu normální kameru s rozlišením 13 Mpx a jednu termokameru FLIR. Obě kamery spolupracují, takže uživatel dostane poměrně jasný obraz toho, na co se přes termokameru dívá.

Termokameru je pochopitelně potřeba něčím napájet, takže S60 bude vybavena Li-Ion baterií o kapacitě 3 800 mAh. Tak velká baterie se v kombinaci s termokamerou projeví na tloušťce telefonu, která by měla být něco přes 1,3 cm. Ti, kdo si ale pořizují odolný telefon s termokamerou, určitě nepočítají s tím, že dostanou malého štíhlého elegána (i když mně osobně přijde S60 uhlazenější a „reprezentativnější“ než předchozí modely).

S60 je jako všechny CAT telefony dělaný tak, aby vydržel i drsné zacházení. Měl by zvládnout pád z 1,8 m, ponoření až do pětimetrové hloubky až na 60 minut a má MIL-STD-810G certifikaci (odolný proti prachu, vlhkosti, soli, dešti, slunečnímu záření, teplotním šokům, vibracím při přepravě). To vše je doplněno odolným displejem Gorilla Glass 4, který můžete používat i když máte mokré ruce nebo nosíte rukavice.

Pro navigaci telefon používá nejen systém GPS, ale i ruské satelity GLONASS nebo čínské Beidou satelity. Dále v telefonu najdete vychytávky jako tlakoměr a výškoměr, kompas nebo FM rádio.

Za takto nadupaný telefon si ale pochopitelně připlatíte. Cena je stanovena na 599 dolarů, což je necelých 15 tisíc a když si k tomu připočteme daně, tak si zájemce o tento telefon musí připravit něco kolem 18 tisíc. Na trhu by se měl CAT S60 objevit kolem června tohoto roku.

Komu nevadí trocha němčiny, může se kouknout, jak telefon vypadá a funguje ve skutečnosti, ne jen na reklamních fotkách.

Zdroj