Nedávno jsme se podívali na to, jak se v Therm-A-Rest vyrábějí karimatky. Na OutDoor Friedrichshafen 2016 tato firma odhalila, že kromě výroby karimatek začnou i s produkcí stanů.

 

Už před dvěma lety rozšířil Therm-A-Rest své pole působnosti na výrobu hamak. Stan je tedy jen další krok ve snaze zajistit svým zákazníkům pohodlné spaní. Bohužel se ale zatím jedná pouze o stany pro kempování s autem. Chystají se totiž dvě verze stanu, Tranquility 4 (pro 4 osoby) a Tranquility 6 (pro 6 osob) z čehož větší verze váží úctyhodných 7,87 kg, menší pak 5,19 kg. To byste na zádech rozhodně nosit nechtěli.
To co je zatím o stanech známo, naznačuje, že stany jsou konstrukčně řešeny tak, aby poskytovaly co největší pohodlí, spíš než ochranu proti extrémnímu počasí. Stan je ve tvaru Ačka, nebo spíš gotického lomeného oblouku. Je natolik vysoký, že se v něm můžete vzpřímeně postavit (což je pohodlné, ale při silnějším větru nejspíš budete mít co dělat, aby vám stan neulétl). Vrchní část vnitřního stanu je vyrobena ze síťoviny, takže za teplého počasí můžete shodit tropiko a večer koukat na nebe.

 

Tranquility obsahuje řadu vychytávek, jako například možnost rozdělit stan na několik místností, průvleky na kabely od solárního panelu (panel visí venku, ale vy nabíjíte elektroniku uvnitř) a řadu kapes na ukládání věcí. Stavění stanu by mělo být extrémně jednoduché, například připnutí tropika byste údajně měli zvládnout jen jednou rukou.

Společně se stany půjde na trh i Arrowspace shelter, který bude použitelný jako samostatný stan, ale také se bude dát připojit na předsíňku Tranquility 6 a vytvořit tak jeden obří celek.

 

Stany by se měly objevit na trhu někdy na jaře příštího roku a stejně jako jiné produkty Therm-A-Rest i Tranquility nám pořádně provětrají peněženky. U Tranquility 6 je předpokládaná cena 600 dolarů a jeho menší bratr Tranquility 4 bude nejspíš stát 480 dolarů. Arrowspace shelter vás pak přijde na 300 dolarů. Pokud ale Therm-A-Rest věnuje stejnou péči svým stanům, jako to dosud dělal u výroby karimatek, tak by se investice do kvality měla vyplatit. A nám nemotorizovaným turistům nezbývá než doufat, že časem dojde i na menší stan, který by nám nestrhnul záda 🙂