Český dodavatel Hervis Sports uvádí pouze toto:

 

-61%, no nekupte to! Ne, nekupujte, v žádném případě.

Moje seznámení s tímto výrobkem začalo slovy jeho majitele: „Pojď na chvíli sem, něco takového jsi ještě nikdy neviděl”.

Nešťastník měl pravdu. Následnou půlhodinu jsem si připadal jako Alenka v říši divů. Poskakoval jsem kolem, objevoval něco nového, nadšeně jásal a smál se štěstím.

Proč?

Představte si dokonalou mizérii. Ne, jinak. Mizérii, s velkým „M”. Koncert absolutní lacinosti! Pravě to je Stan Kilimanjaro Easylite 2.

Už ten provázek, kterým byl stan svázán, nevěštil nic dobrého.

 

Pokračovalo to barevnými fleky na plášti.

 

„Kvalita” stehů byla horší, než u batohu od Fjord Nansenu.

 

A všude vyčnívající nitě by se hravě daly použit na nějakou tu nouzovou opravu. Bylo jich na to více než dost.

 

Jo, uznávám, jsem rýpal a jsou to naprosto nepodstatné detaily. Jde přece o stan do divočiny… Číší to už z názvu firmy 🙂

 

Daleko podstatnější však bylo, že stan nedržel pohromadě. A tím nemyslím jeho (také mizernou) konstrukci. Materiál stanu byl natolik nekvalitní, že se začal trhat už během prvního stavění.

 

Jde o první použití, připomínám. Masakr, že? Ani ne. Zatím pouze předkrm.

Dobrodružství začíná!

Stalo se vám někdy, že by se vám stan pod rukama roztrhl? Nám ano 🙂 Ozvalo se hlasité „Jejda, já mám dnes asi špatný den, do prkénka”, (ve skutečnosti to znělo zcela jinak…) a bylo to. Tyčka protrhla látku oka, do kterého měla být zasunuta. Není to samozřejmě žádný ripstop, takže dál to šlo trhat dvěma prsty.

 

Korunu celé té orgii nasadilo utržení napínacího oka stanu.

 

Jak se to stalo? Já nevím. Je to natolik sci-fi, že jsem tomu v první chvíli odmítal věřit. Nešťastník majitel už počítal s tím, že bude spát pod širým nebem a stavěl ten stan pouze proto, že byl v šoku. Foťák nemůže zachytit jeho cukající oko, ale i ten výraz obličeje mluví za vše.

 

Abyste měli představu o tom, jak má tento zázrak ve výsledku vypadat, zajistili jsme tyč stanu trubičkou od celty, kterou jsme naštěstí měli ve výbavě.

 

Tradááám, toto je ono. Stan Easylite 2 od Kilimajaro Adventure prodávaný firmou Hervis Sport.

 

Připomínám, že byl zlevněn z původních 1549,- na baťovských 599,-Kč. A to se vyplatí!

Nicolas

 

Kdyby tento stan stál pár korun a byl vyroben ze snadno rozložitelných látek, byl by to celkem fajn vynález. Přístřeší na jedno přespání nezatěžující svou výrobou a následnou likvidací životní prostředí. Zakoupit, přenocovat, zakopat. Ok, proč ne. Jenže stan Easylite 2 od firmy Kilimajaro Adventure si hraje na něco jiného. A to už nelze brát jinak, než jako mizerný vtip.

Fuj

 

P.S. Jsem velmi zvědav, jak se k reklamaci a následnému vrácení peněz postaví Hervis sports, kde byl tento skvost před pár dny zakoupen. Budu vás o tom informovat.

Edit (info od majitele): “Reklamace úspěšná, peníze vráceny a nebyl jsem první, kdo ten stan reklamoval.”