Máte rádi multifunkční nástroje? A co takhle multifunkční přístřešek? Flying tent zastane funkci závěsného stanu, žďáráku, hamaky i pláštěnky.

   

Flying tent se skládá ze dvou dílů. Spodní díl funguje jako hamaka a zároveň má otvor na hlavu, takže ho můžete použít i jako pončo. V oblasti ramen jsou stahovací šňůrky, které vám umožňují upravit velikost ponča, takže ani menší lidé by si neměli pončo přišlápnout. Vrchní část tvoří stan vybavený moskytiérou, který můžete buď rozložit na zemi, nebo ho zavěsit na strom.

 

Oba dva díly se dají složit do pouzdra o rozměrech 40x34x4 cm a celý komplet váží pouhých 1200 gramů. Pouzdro je placaté a dá se pomocí poutek připnout na batoh, takže vám nebude zabírat moc místa. Navíc ho můžete ještě použít jako podložku na sezení.

 

Flying tent dostanete včetně příslušenství, jako jsou stanové kolíky, nebo popruhy a karabiny pro zavěšení na strom. Systém je údajně vymyšlený tak, že za sedm sekund máte stan postavený a můžete bydlet.

 

Flying tent byl vymyšlen v Rakousku a jeho tvůrci v současnosti sbírají na kickstarteru peníze na zahájení sériové výroby. Pokud vás Flying tent zaujal, můžete si ho pořídit na kickstarteru za 149 eur (cca 4 tis. Kč).