K desátému výročí uživatelského fóra MujGLOCK.com, které sdružuje všechny příznivce a milovníky zbraní GLOCK, byl ve Velké Bíteši 12.-14.6.2015 pořádán již osmý ročník letního srazu. Uživatelské fórum se stalo největší databází kompletních informací o zbraních GLOCK a zároveň členům klubu (ti, kteří se rozhodnou přispívat formou členských příspěvků) poskytuje mnoho dalších výhod.

 

Letní sraz je spíše rodinného typu, nicméně veřejnost je vítána. Na letošním osmém srazu se sešlo něco přes 70 lidí a program byl kromě střeleb napěchován i přednáškami z oboru. Pojďme si tedy podívat na to nejzajímavější.

 

Na střelnici se začalo zvolna. Kontrola a zapsání zbraní, poučení o bezpečnosti, trocha informací o fungování MujGLOCK.com. Jelikož bylo něco přes 30°C, všichni se schovávali ve stínu a popíjeli malinovku.

 

Vedení MujGLOCK si na začátek připravilo pár instruktážních scének na téma „Jak se to nedělá“:

 

Ke střelbě se dostaneme později, teď se pojďme podívat, jak jste se během kurzu mohli vzdělat:

1) Prezentace od firmy Shieldtech, kde se probíraly možnosti balistických ochran a současné trendy. Hlavní novinkou byl speciální polymerový nátěr od firmy ALLLINE-X, který je možné aplikovat buď přímo na pláty, nebo třeba na obyčejné dveře od auta.

Samotný test (ne)průstřelnosti dveří ošetřených tímto polymerem ukázal, že kromě ran obuškem, nátěr odolává i menším rážím. Na samotné testy se můžete podívat zde: KLIP1, KLIP2.

2) Prezentace organizace LEX bojující za práva majitelů zbraní.

3) Demonstrace rozbití bočního okýnka koncem obušku, které po lehkém úderu doslova „exploduje“.

 

4) Představení CACM, což je Czech Association of Combat Medics. Asociace pořádá kurzy, kde se dozvíte jak používat škrtidla, algoritmus CABC/M.A.R.C.H. a obecně ošetřovat raněné nejen v boji, ale například i na dálnici, hořící budově, atd.

 

V neděli proběhl i nácvik několika vybraných scénářů:

 

5) Přestavení IKMF – International Krav Maga Federation – kde Michal Otipka mluvil o možnostech sebeobrany a to především v souvislostech s palnými zbraněmi.

 

V neděli proběhl i praktický nácvik a rozbor několika různých situací:

 

Nakonec se ověřilo, že závěr lze opravdu udržet jednou rukou a znemožnit tak pistoli v opakované střelbě. Viz VIDEO.

K tomu proběhlo několik střeleckých okének, kdy si účastníci mohli osahat donesené zbraně a případně si vyzkoušet i střelbu. Kromě mnoha krátkých zbraní (především od firmy GLOCK 🙂 ) tak byly k dispozici různé modifikace SA-58, M4, K.P.O.S konverze na GLOCK 17/19 (psali jsme zde: FAB DEFENCE KPOS GEN.2), kulomet vz. 59 a spousta dalších pušek či brokovnic.

 

„Rozstřel si co můžeš“ byl opravdový koncert. Nemyslím si, že by bylo potřeba dalších komentářů.

 

Celý víkend probíhal v pohodové atmosféře pod dohledem mnoha přísných organizátorů. 🙂

 

Chtěli byste jet příští rok? Počítejte s tím, že za 800,-Kč byste letos získali:

– Dva dny na střelnici nabité akcí

– 30 nábojů 9mm Luger

– Stravu „all you can eat“. Steaky, malinovka, buchtičky, utopenci. Masakr!

 

– Možnost půjčit si a osahat si desítky zbraní

– Několik hodin tematických seminářů od expertů z oboru

– Možnost vyhrát v tombole GLOCK 42, nože, slevy na trezory WICO, pouzdra Šakal a mnoho dalšího.

 

– Mimochodem, Vybaven.cz poskytl do tomboly nůž, který udělal opravdovou radost 🙂

 

– Příspěvky z tomboly byly použity na pomoc nedalekému útulku.

 

A nakonec fotka s čerstvým majitelem nového GLOCKu

 

Doufáme, že sraz 2016 bude ještě lepší! MujGLOCK.com drží celou akci jako striktně exkluzivní a počet účastníků se bude vždy pohybovat kolem 50, takže se v případě zájmu registrujte včas. Pro dokreslení přikládáme i video, kde můžete trochu té kamarádsko-rodinné atmosféry nasát: