Letošní IWU jsme pojali vskutku velkolepě, 6-ti členný tým tam byl dva plné dny. A stejně mám pocit, že jsme nic nestihli.

Vzhledem k tomu, že Maty domluvil kolem 10 obchodních schůzek, vzali jsme s sebou 3 redaktory a fotografa s tím, že mezitím co my jednáme, oni připraví články a udělají super fotky. Nakonec ale jako první mám článek sepsaný já, omluvte proto zhoršenou kvalitu fotek. Fotil jsem většinou za běhu z jednání na jednání a vybíral jen to, co mě v tu chvíli zaujalo. Velké barevné reporty (rozdělené na vybavení a zbraně) snad budou za pár dnů hotové.

 

Jako úplně první věc jsem chtěl vidět novinky od Mory. Jak již zmiňovaný fulltang nůž Garberg, tak i pidi nožíček Elbris. Jako jo, je to příjemné, prcek je roztomilý, ale to je tak vše. Tolik první dojmy. Brzy je budeme testovat, tak uvidíme, jak dopadnou.

 

Zcela neznámá firma Me Knife, chlubící se titanem a práškovkou, avšak za ceny TOP světových brandů. Měl jsem z nich velmi rozpačitý dojem, obávám se, že „značková” Čína za 400 Eur moc kupců nenajde.

 

Zázračná pěna, jejíž vlastnosti můžete vidět v našem video sestřihu. Víc k tomu nevím, možná něco dodají kolegové.

 

 

Fallkniven potěšil nejen klasikou v novém kabátu (F1, S1 a A1 v provedení PRO, s brouskem a v kufříku), ale i perfektním jednáním. Vypadá to na dlouhodobou spolupráci.

 

Po pár schůzkách bylo potřeba udělat pauzu. Vyplnili jsme ji střílením z kuše!

 

Sice byla slaboučká a střílelo se na terče vzdálené cca 15 metrů, ale i tak to byla zábava.

 

Beretta stejně jako loni zaujala hromadou novinek a inovací.

 

Víte jak vypadá kognitivní disonance v praxi? Tak, že italský výrobce bot Cosmas představí ultranadupanou military řadu…

 

A hned vedle prezentuje (byť pod jinou značkou) nedolepené shitky.

 

O pár metrů dál jsme ale narazili na perlu! Společnost Courteney ze Zimbabwe prezentovala ručně šité outdoorové botky. Nikdy je nevyužiji a nevím, k čemu by mi byly, nicméně je nutně potřebuji a musím mít! Těžká stylovka! 😀

 

Jeep ukazoval rádoby outdoorovou fashion kolekci, která se ale ničím nelišila od jiných banner/bushman/blablabla značek. Jedinou větší zajímavostí byla odepínací kapsa na bundě. Proč? Na co? Kdo ví. Ale určitě je to velmi potřebná a užitečná věc.

 

Nás ale rozhodně víc zaujalo neskutečné množství fejků, padělků a kopií, které mnohdy sousedily hned vedle originálních výrobců. Například co říkáte na tuto skvělou Fjalraven košilku za 100 Eur? Dobrá, ne?

 

K dostání na stánku Shanghai Garment Group 🙂

 

A co třeba tato nová generace bot Lowa Zephyr? Pecka, že? 🙂

 

Škoda jen, že nedodržení originálních výrobních technologií je tu patrné na první pohled. Zástupci Lowy nevěděli, zda se mají smát, nebo spíše brečet.

 

Zůstanu teď ještě na chvíli u bot značky Lowa. Ty tam byly vidět na každém rohu! Nejvtipnější byl konec jednání s firmou Defcon 5, kdy jsme se střídali u stolu se skupinou 6 Italů oblečených do pískových tacticool kalhot a obutých do Zephyrek. 🙂 Mimochodem, jedny pravděpodobně nafasoval od Lowy i Instruktor Zero. Měl je úplně nové a ty pořádně vyhrnuté džíny byly také trochu nápadné. Holt marketing, no. Že bych sundal ze skříně své reklamované Zephyrky a zkusil je nosit ještě jednou?

 

Ale zpět ke kopiím. Velké pozdvižení (ostatně jako vždy) v řadách redaktorů Vybaven.cz vyvolal stánek známých fejkařů a kopírovačů MFH. Krom českých plynových masek a bodáků (v příštích článcích) okopírovali dokonce i UTONa. A to včetně příslušenství.

 

Tento vynález jsem nebyl schopen po dvou dnech schůzek pochopit. Má to být jakási nesmírné odolná, neprůstřelná lahev… PROČ? Kdy naposledy vám někdo prostřelil vaší lahev?

 

Překvapilo mě množství chlupatých mikin ve stylu Tacbeara. Většinou nevalné kvality.

 

A ani borci z USA moc neoslnili. Český medvěd je jednoznačně lepší.

 

Kufřík, který tolik nadchl fanoušky na Facebooku, je čínský mutant, prodávající se přes Aliexpress. Hledejte prodejce Freesoldier a připravte závratných 338,- Eur.

 

Naše kolegy zase nadchl stánek prodávající plyšové trofeje. Mám neblahé tušení, že v jejich reportu se těchto zvířat objeví povícero.

 

Jako plyšová trofej vypadají i produkty značky Red Rock. Z dálky úspěšně předstírají kvalitní batohy a taktické doplňky, z blízka však uvidíte děsivý horor plný děr po jehlách, úryvky nití a další hrůzy. Vypadalo to tak smutně, že se mi nechtělo ani marnit čas focením detailů.

 

Událost zobrazenou na této fotce směle řadím do svých TOP 5 zásadních objevů letošní výstavy. Altama, americký výrobce velmi kvalitních armádních bot byl prodán/koupen a bude nyní součástí firmy prodávající také boty značky Original SWAT. Nedokážu zatím ani odhadnout, jak moc se to odrazí na kvalitě, ale žádná dobrá zpráva to rozhodně není.

 

Jo, abych nezapomněl! Zahrál jsem si na paparazzi a vyfotil pro vás hvězdný český pár. Kdo pozná? 🙂

 

Norský výrobce lyofilizované stravy Turmat nás u svého stánku nejen nakrmil, ale i zásobil vzorky na cestu, těšte se na testy.

 

Kolegům to prý moc chutnalo, já jsem raději volil uzené losí maso. 🙂

 

Neobešlo se ani bez testů vzduchopropustnosti membrán.

 

Italové ze společnosti Extrema Ratio se oproti loňsku pochlapili a opatřili svá pouzdra plastovou vložkou zabraňující proříznutí.

 

Loni totiž to vypadalo takto.

 

Polský Whisport zaujal nejen luxusním gaučem…

 

Ale i dost slušnou řadou batohů s 5letou zárukou. Něco už pár měsíců testujeme a fakt to nevypadá zle.

 

Voodoo Tactical představil vlastní maskáč VTP. Vypadá sice jako dětský průjem, ale fakt se mi líbí! Chtěl bych městský EDC batoh a velkou cestovní tašku v tomto vzoru, tak je zkusím vyprudit.

 

Matyho zase uchvátily taktické Peltory od 3M, resp. jejich nosný systém.

 

Nechce někdo pořádný papiňák?

 

Velmi povedená reklama. Jasné, přehledné, prostě pecka!

 

Bývalý US polda ve spolupráci s asijskou společností Longfri Technologies Co., LTD představovali mimo jiné také neprůstřelný dětský batoh. Postarší pan byl natolik hrdý na své předchozí povolání, že během 10 minutového rozhovoru vytáhl svůj odznak celkem asi 4 krát. Kolikrát to zmínil v rozhovoru, jsem nějak nedokázal spočítat. Vypadalo to nějak takto.

Zdravím, pánové, jsem bývalý US blablabla (hodnost) a chci vám představit tento skvělý batoh, který vás tolik zaujal, tady je můj odznak, heleďte. Vidím, že to fotíte, tak vám jako bývalý polda můžu říct, že to není jen tak ledajaký batoh. My tam u sebe máme velké problémy s kriminálníky! To bych jako bývalý polda mohl vyprávět! Například nedávno můj kamarád zastřelil pachatele jen tak na ulici. Ani do zpráv to nešlo. To víte, já jsem bývalý polda, tak mám info… Nechcete někdo batoh?

 

Pro dospělé na výstavě byl o něco větší sortiment. 🙂 Například takovýto systém. To bych asi i testnul…

 

Až doma, během třídění fotek, mi došlo, že jsem letos zcela vynechal stánek UF PRO. Běhal jsem kolem nich několikrát a ani jednou se nezastavil. Tak jen doufám, že nic zajímavého neměli 😀

 

No a to je ode mne asi vše, dál dávám pár fotek bez zbytečných keců. Užijte si to a třeba příští rok se tam potkáme osobně.