U Elona Muska jsme zvyklí opravdu na ledacos. Má dostatečné zdroje na to, aby si plnil životní sny i momentální nápady, které se občas mohou zdát poněkud …zvláštní. Jednoho dne, asi před rokem a půl, byl například tak unavený dopravními zácpami, že se rozhodl začít razit vlastní tunely. Rozhodnutí přešlo v činy, a založil tak The Boring Company. Název je hezky dvojsmyslný, můžete si vybrat, jestli si to vyložíte jako Nudnou nebo Razící společnost.

 

A právě pod hlavičkou The Boring Company vypustil do světa další ze svých nápadů – plamenomet. Tedy, vlastně ne tak docela plamenomet! Vlastně vůbec ne plamenomet! Abychom vám to trochu objasnili…

Musk opravdu jen tak nechal vyrobit 20 tisíc „plamenometů“. Ne pro armádu, nebo jako nějakou státní zakázku. Prostě pro kohokoliv, kdo – jak sám uvedl – má rád zábavu. Protože jaká je lepší zábava, než se po zahradě prohánět s plamenometem, že? Asi není sám, kdo to rád trochu rozpálí, protože během pár dní byly všechny kusy vyprodané. Stály 500 dolarů, tedy něco málo přes 10 tisíc korun.

 

Abychom byli spravedliví, ono se opravdu technicky nejedná o klasický plamenomet. To by s prodejem asi neuspěl. Je to vlastně jen takový propanový „zapalovač“ s plamenem do tří metrů, a ten se smí v Americe prodávat bez omezení. Pro jistotu si k němu můžete nechat přibalit malý hasící přístroj za 30 babek.

 

A protože ani tak se některým úřadům, hlavně těm celním, moc nelíbilo povolit přepravu něčeho, co se jmenuje „Flamethrower“, tedy Plamenomet, Musk to vyřešil způsobem, který u nás moc dobře známe. Přejmenoval to na „Not a Flamethrower“. A je to!

Pokud se ti příčetnější z vás ptají, k čemu jim bude doma plamenomet, Elon Musk nabízí hned několik nápadů. Je to prý výborná věc na pražení buráků, nebo opékání marshmallow (u nás nahraďte slovo marshmallow slovem špekáčky/buřty). Taky zmiňuje, že to je nezbytnost pro případ Zombie apokalypsy. Takže tak.

Za redakci přejeme správcům amerických národních parků příjemnou sezónu!

 


 

Zdroj 1

Zdroj 2