Na pásku přeci není co zkazit, ne? Po těch několika faux-pass, která jsme s produkty Pentagon zažili, tak přidáme jednu recenzi, která bude celkem pozitivní 🙂

 

Výrobce se nebojí vytáhnout pojmy, jako taktický opasek pro městské prostředí, kde je zapotřebí vysoce vyspělých technologií, či Warrior series a pár podobných cinkrlátek, která vás mají přesvědčit, že tento pásek je prostě TOP!

 

Upside

No, je vyroben z nylonového materiálu, který je velice pevný a věřím, že udrží v tahu i více než 1 tunu (2 400liber).

 

Je pravda, že na pásek umístíte veškeré vybavení a bude vám dobře držet, protože neohebná výztuha v pásku vše příjemně zafixuje – nože, zbraně, zásobníky, vše drží parádně.

 

Je také pravda, že přezka pásku působí masivně, nepovoluje se a ani pohyblivý díl se nikdy nevzpříčil. Jako celek působí spona masivně, takže toho pravděpodobně i dost vydrží.

 

A samozřejmě je tu suchý zip, který celkem pevně drží a ani po 5 měsících se nijak výrazně nesnížila jeho “lepivost”.

 

Downside

Druhá stránka věci je to, že spona opasku velice hlasitě cinká, když zrovna nemáte pásek zapnutý, a svou velikostí někdy trochu překáží – několik vrstev nylonu se nedokáže přizpůsobit pasu a spona tak vždy vystupuje trochu dopředu.

 

Je také velice lesklá, takže pro činnosti s maskováním se moc nehodí. Neohebná část pásku je velice dlouhá a možnost nastavení velikost se tím radikálně omezuje. Volte tedy pečlivě, nefunguje tu poučka – vezmu radši delší, volný konec mi nebude vadit. Tvrdou vycpávku opasku už neprotáhnete sponou a budete tak chodit s volným opaskem.

 

A poslední věc tu je ta, že za cenu 725,- Kč můžete mít u Combat Gearu podobně jednoduchý opasek od O.T.T. s fancy Cobra sponou 🙂

 

Resumé

Opasek Trainer Belt 1,5″ od Pentagonu splní vše, co od něj čekáte, jen si dejte pozor při výběru velikosti a případně zvažte i jiné “levnější” alternativy.