Veletrh IWA a s ním spousta novinek už nám klepou na dveře. Někteří výrobci své nové produkty zveřejňují už teď, aby nalákali potenciální zákazníky na svůj stánek na IWA, kde si můžou vše prohlédnout naživo. A přesně tohle je případ nové německé kamufláže Concamo.

 

Autorem Concamo je Matthias Bürgin. Ten s prvními kamuflážními vzory experimentoval už ve svých deseti letech. V dospělosti své znalosti o kamufláži prohloubil ve speciálních jednotkách a když ukončil svou činnost v armádě, vrátil se k tvorbě maskovacích vzorů. Výsledkem je Concamo, čili Confusion Camouflage.

 

Takhle se to může zdát jako malý garážový projekt, ale kamufláže se ujala firma Leo Köhler, jeden z největších a nejstarších výrobců uniforem na Německém trhu. Dá se tedy předpokládat, že minimálně v Německu se tento vzor velmi rychle rozšíří. První kusy oblečení ve vzoru Concamo by se měly na trhu objevit na začátku května.

 

 

 

Jestli vás zajímá, jak Concamo obstojí v porovnání s ostatními maskovacími vzory, tak pro vás máme dobrou zprávu. Na stránkách výrobce je hromada fotek, které ukazují Concamo v porovnání se vzory pencott, multicam, a-tacs a flecktarn ve spoustě různých prostředí a při různých světelných podmínkách. Můžete si tak udělat alespoň částečnou představu o schopnostech této kamufláže.