Od české značky Infit jsme tu měli fleecový rolák, který po menší přestávce (především díky zájmu čtenářů naší recenze) vrátil Infit do výroby. Model, na který se podíváme dneska, je vyroben z funkčního materiálu označeném jako Outlast 2 a předem prozradíme, že dojdeme k podobnému závěru 🙂

 

Rolák má velice jednoduchou konstrukci. Dva rukávy, stojací límeček a krátký zip vpředu.

 

Všechny švy jsou naprosto čisté, na rukávech najdete elastické klínky, takže se vám rukávy při vyhrnování nevytahají (to nám bylo sympatické i u původního modelu). Nic víc, žádné designové blbiny ( do prodeje šla verze s ornamentem na rameni, nicméně v recenzi je jeden z prvních kusů, který byl celý v černé), žádné zbytečnosti. Malá cedulka s logem firmy ve švu a nepatrný štítek na vnitřní straně.

 

Materiál Outlast 2 je pletenina, která se pyšní svými termoregulačními schopnostmi a já musím jen potvrdit, že kdykoliv jsem si rolák vzal, bylo mi naprosto skvěle. Zima mi byla jen v případě, že vyloženě foukalo, ale stačila tenká šusťákovka a vše bylo v pořádku. Přes léto se dá nosit i samostatně – nijak výrazně se v něm nezpotíte, protože dobře dýchá. V roláku jsem strávil i několiv vícedenních výletů a rozhodně se stal mým oblíbeným – spolehnu se na něj kdykoliv a kdekoliv. Zvenku vypadá trochu jako neopren, ale zevnitř je příjemně česaný hebký materiál, který hřeje a vůbec o něm nevíte.

Jedinou miniaturní výhradu bych měl k podšití zipu kolem krku. Nikdy mě sice zip neškrábal, ale volný rámeček se někdy přehne a musíte si to srovnat. Druhou věcí z počátku byla odolnost materiálu – na bedrech batoh mírně zežmolkuje materiál, ale tato degradace nijak výrazně nepostupuje a rolák je stále ve skvělé kondici i do města.

 

Resumé

Za polovinu ceny toho, co stojí srovnatelné výrobky od světových značek, získáte naprosto skvělou druhou funkční vrstvu. Rolák nezabere moc místa, oblíbíte si ho a nebudete chtít sundat. Nemluvě o tom, že podpoříte tradiční českou značku Infit. Za nás Rolák Infit Outlast 2 za 889,-Kč rozhodně doporučujeme.